Zwolle | Stadshagen
Een echtpaar dat al geruime tijd in hun hoekwoning woonde wilde graag de inrichting van hun benedenverdieping volledig te veranderen. Voor hen mocht ik dit vernieuwende interieurontwerp maken en uitvoeren. Van nieuwe een geheel nieuwe indeling van de begane grond, ontwerp van de keuken, andere indeling van trapopgang, toilet, verlichtingsplan tot het uitzoeken van alle meubels en accessoires, stoffering en het afstylen. Alles mocht meegenomen worden in mijn plan. Dit is voor mij als interieurarchitect een feestje om te doen; een totaal nieuw interieur creëren met een sfeer en uitstraling die bij de klant past.
Aanvankelijk waren keuken en woonkamer gescheiden. Wandjes zijn verplaatst, de hal werd een stuk compacter en door de keuken in een L-vorm te plaatsen ontstond er een subtiele verdeling tussen woon- en eetkamer, zonder het open karakter te verliezen. De wens was om meer licht en ruimte te creëren. Ik kreeg de vrije hand.
Op de vloer koos ik voor een mooie pvc visgraat vloer die voor warmte en stijl zorgt. Het statement van het behang in de zithoek brengt alle kleuren uit de woonkamer bij elkaar. De diepe aubergine kleur in combinatie met de lichte keuken zorgen voor sfeer. Met de blauwe stoelen en zwarte eettafel wilde ik het geheel een pittig accent geven.
De diep blauwe bank geeft het geheel een fris en stoer karakter en contrasteert mooi met de zachte velvet draaifauteuils.
Tussen de hal en de woonkamer heb ik met een glazen paneel en een staatsdeur gewerkt. Hierdoor ontstond een ruimtelijker gevoel en werd de doorgang naar zowel de keuken als naar de trap gebruiksvriendelijker.
De ramen heb ik laten bekleden met lichtdoorlatende duettes die op de kozijnen zijn gemonteerd zodat zowel de ramen, als de achterdeuren open kunnen. Een mooi groot gordijn over de gehele achterzijde brengt rust en geeft de ruimte een stijlvolle aankleding.